Натпревар со традиција (17.09.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 20:15 во рамките на словенската Прва лига се сретнуваат екипите на Копер и Цеље.

Копер е на 3-то место со вкупно 12 бода и учинок од 4 победи, 0 реми и 1 пораз.

Цеље ја има лидерската позиција со вкупно 16 бода кои ги имаат освоено преку 5 победи, 1 реми и 0 порази.

Овие две екипи во последните пет меѓусебни дуели играат неефикасно и без многу погодоци, поточно на сите тие натпревари се постигнуваат по најмногу два погодоци, па веруваме дека и денес ќе биде така.

Наш предлог

0-2 гола @ 1.91 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*