Тикет на денот е-Спорт (16.09.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Сабота е ден за натпревари од CS:GO, па така во нашиот тикет од е-Спортот ви нудиме натпревари од ESL Pro League Season 18.

Fnatic – Apeks – 2 @ 2.25 во Bet365

Двете екипи ќе се борат за пласман во следната фаза на турнирот, откако стигнаа до полуфиналето на Mid Bracket. Apeks во претходното коло беше доминантен против Imperial (2-0), додека убедлива победа оствари и Fnatic против 5yclone. Овие тимови досега еднаш се соочија во историјата, а тогаш славеше Apeks со високи 2-0, па затоа наш предлог е 2 со квота 2.25 во Bet365.

5yclone – Imperial – 2 @ 1.53 во 22Bet

Imperial имаше големо и тешко патешествие на турнирот, откако најпрво загуби од Fnatic и тука тргна сè во погрешна насока. Потоа следеше пораз и од Apeks, за на крај да бараат спас против 5yclone. За разлика од нив, 5yclone славеше само убедливо против М80, кој не е мерило за нивниот квалитет затоа што во следниот меч против Fnatic се распадна целосно. Токму и натпреварот на двата тима против Fnatic ни го дава денешниот фаворит. Ние предлагаме 2 со коефициент 1.53 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3653.44

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*