Натпревар со традиција (16.09.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 16:00 во рамките на данската Супер Лига се сретнуваат екипите на Нордсјеланд и Копенхаген.

Нордсјеланд е на втората позиција со вкупно 16 бода кои ги имаат освоено преку 5 победи, 1 реми и 1 пораз.

Копенахген е на 1-то место со вкупно 18 бода и учинок од 6 победи, 0 реми и 1 пораз.

Овие две екипи во изминатите шест меѓусебни дуели, играат доста отворено и ефикасно, поточно двата тима постигнуваат најмалку по еден погодок, па ако и денес биде така ќе наплатиме супер квота.

Наш предлог

ГГ @ 1.62 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*