ТИП НА ДЕНОТ (16.09.2023, 18:00) ИНТЕР – МИЛАН

Тип на денот
Тип на денот

Денес имаме фантастична понуда за обложување бидејќи се играат натпревари ширум Европа. Од 18:00 часот имаме шанса да го гледаме миланското дерби каде што ќе се сретнат екипите на Интер и Милан.

Скудето е примарна цел!?

Во минатата сезона тимот на Интер беше на 3-та позиција на табелата со 18 бода помалку во однос на првопласираниот тим на Наполи, а меѓу другото беа и дел од големото финале на Лигата на шампиони каде што се сретнаа со Манчестер Сити, но за жал беа поразени. Што се однесува до оваа сезона, за нив една и единствена цел е лидерската позиција, но големо е прашањето колку ќе успеат во тоа со оглед на фактот што имаат голема конкуренција, а исто така играат и на повеќе фронтови. Откако е започната сезоната запишаа три лесни победи, но мора да нагласиме дека и немаа кој знае колку сериозни противници.

Милан повторно со стариот сјај

Три победи од три изиграни натпревари е резултат кој го одликуваше Милан пред неколку години кога буквално „газеа“ се пред себе. За нив е најважно што во минатата сезона преку 4-та позиција успеаа да обезбедат пласман во најелитното фудбалско натпреварување, па оваа година ќе ги гледаме во групната фаза, а можеби и во најтешката група во Лига на шампиони. Како и да е Милан игра фантастично оваа година и овој почеток ветува премногу за нив, па се надеваме дека успехот во никој случај нема да изостане. Од прикажаното се виде дека играат доста „синхронизирано“ и дека се спремни комплетно да влезат во новата сезона.

Очекување

Да бидеме искрени, мотивот на овој натпревар кај двете екипи е огромен. Двата соседи скоро секогаш прикажуваат возбудливи и интересни натпревари, а ние овој пат веруваме дека ќе погледнеме најмалку по еден погодок на двете страни.

ТИП

ИНТЕР – МИЛАН – ГГ @ 1.68 во Mozzart

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*