Тикет на денот (петок, 15.09.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

После скоро две недели пауза, на терен се враќаат натпреварите од најјаките европски лиги. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

ПСЖ – Ница – 1/1 @ 2.20 во Mozzart

Првиот натпревар за денешниот тикет ни доаѓа од француската Лига 1 каде што актуелниот шампион на Франција, ќе го дочека тимот на Ница. ПСЖ не започна баш најдобро во овој шампионат и тие во првите две кола изиграа нерешено. Сепак како што минува времето, делува дека работите се идат на свое место бидејќи прво е совладан актуелниот вицешампион Ленс, а потоа и Лион со висок резултат од 1-4. Ница моментално е на 8-та позиција на табелата и најважно е што овој тим досега нема ниту еден пораз на своето конто. После три врзани реми во првите три кола, Ница во последниот натпревар славеше на домашен терен против Стразбур со резултат 2-0. Овде веруваме дека ПСЖ ќе доминира и типуваме 1/1 со квота 2.20 во Mozzart.

Рајо Валекано – Алавес – 1 @ 2.00 во 22Bet

Вториот дуел од дневниот тикет за петок ни доаѓа од шпанската Ла Лига, каде што во Валехас ќе пристигне екипата на Алавес. Домаќините имаа одличен почеток и ги совлада Алмерија и Гранада на гостински терен, но потоа следуваше катастрофален пораз од Атлетико Мадрид и минимален пораз од Бетис. Алавес пак се наоѓа на одличното 9-то место и со оглед на нивните амбиции може да кажеме дека тие се задоволни со досегашниот учинок. Овде сметаме дека домаќините можат да стигнат до трите бода и типуваме 1 со квота 2.00 во 22Bet.

Нинберг – Гројтер Фирт – 3+ @ 1.72 во Bet365

Последниот дуел за денешниот тикет ни доаѓа од германската Цвајт, каде што силата ќе ја измерат екипите на Нинберг и Гројтер Фирт. Нинберг засега игра по системот топло-ладно, а моментално се наоѓаат на 11-то место со седум освоени бодови. Во минатото коло доживеаа пораз на гостувањето кај Кајзерслаутерн, а прашањето за победник на тој натпревар беше решен после 30 минути игра каде што домаќините имаа три гола предност. Од друга страна, Гројтер Фир е тим кој сака да се замеша во борбата за пласман во елитата, но во овој момент тоа изгледа како тешка задача. Како и да е, ние овде очекуваме отворен и ефикасен натпревар со најмалку три погодоци. Коефициентот за 3+ во Bet365 изнесува 1.72.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 7.57

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*