Ла Лига 5-то коло: Најава, анализа и предлог типови

Веќе започнува 5-та рунда во шпанската Ла Лига каде што на програмата ќе имаме доста интересни натпревари. Најинтересно очекуваме да биде на дуелот помеѓу Барселона и Бетис, но и во престолнината каде што Реал ќе се натпреварува со Сосиедад. Ова е нашата најава, анализа и предлог типови за новото коло во Шпанија.

Рајо Валекано – Алавес – 1

Екипата на Рајо Валекано започна фантастично и врза две победи во првите две кола, но потоа тој учинок го расипаа и два пати беа поразени, па на овој натпревар влегуваат со лошо расположение. Ист таков учинок има и екипата на Алавес која е без големи амбиции освен навремен опстанок за оваа сезона. Наш предлог е 1 со квота 1.91 во Mozzart.

Атлетик Билбао – Кадиз – 1

Баскијците на овој натпревар влегуваат како огромни фаворити. Тоа е оправдано поради домашниот терен, но и поради игрите кои ги прикажаа во последните три натпревари каде што запишаа две победи и едно реми. Кадиз од друга страна има исто бодови како и Билбао и се наоѓаат на 6-та позиција. Наш предлог за овој натпревар е 1 со квота 1.55 во Bet365.

Валенсија – Атлетико Мадрид  – 3+

На Местаља, кај екипата на Валенсија, доаѓа тимот на Атлетико Мадрид. Во минатата сезона Валенсија не остави добар впечаток и веруваме дека сега ќе дадат се од себе за да се поправат. Алтетико Мадрид пак во минатото коло одмараше, па за нив имаше продолжена пауза поради невремето кое се случи во Мадрид. Овде очекуваме ефикасен дуел и типуваме 3+ со квота 2.10 во 22Bet.

Селта – Мајорка – ГГ

Селта после три врзани неуспеси, поточно после два порази и едно реми во последниот натпревар успеа да запише победа против Алмериа и да ги земе првите три бода за новата сезона. Мајорка пак се уште нема триумф и откако е започната сезоната остварија две реми и два порази. Ние овде типуваме ГГ со квота 2.22 во 20Bet.

Барселона – Бетис – 4+

После првото коло на незгодното гостување кај Хетафе, Каталонците врзаа три победи, а последниот се случи на гостувањето кај Осасуна каде што благодарение на пеналот при крајот на натпреварот успеаа да победат со резултат 1-2. Бетис од друга страна конечно посакува да стигне до пласманот во ЛШ што оваа година ќе биде доста тешка задача. Ние овде типуваме 4+ со квота 2.38 во Mozzart.

Хетафе – Осасуна – 1

Хетафе оваа сезона ја започна со доста променливи игри. Тие во изминатите четири дуели запишаа два порази, една победа и едно реми. На гости им доаѓа Осасуна, тимот кој во минатото коло беше многу блиску до бод во минатото коло на натпреварот против Барса, но за жал не успеаа да го сочуваат реми резултатот. Наш предлог на овој натпревар е 1 со квота 2.62 во Bet365.

Виљареал – Алмерија – 3+

Виљареал овој пат започна далеку под очекувањата. Иако сите се надевавме дкеа овој тим ќе се бори за горните позиции, досега се покажа спротивното и ако продолжат со ова темпо ќе се најдат во доста големи проблеми. Алмериа пак е во уште полоша позиција и досега осовија само еден бод против Кадиз каде што изиграа натпревар со резултат 1-1. Овде очекуваме ефикасен дуел и типуваме 3+ со квота 1.59 во 22Bet.

Севиља – Лас Палмас – 1

Покатастрофален почеток и не можеше да се случи за тимот на Севиља. Тие запишаа три последователни порази и сега се наоѓаат на последното место, а во моментов се единствениот тим во Шпанија кој се уште нема обезбедено бодови. За противник го имаат Лас Палмас, тимот кој исто така игра доста лошо и има само два пати ремизирано и два пати беа поразени. Очекуваме Севиља да победа и типуваме 1 со квота 1.61 во 20Bet.

Реал Мадрид – Сосиедад – 1

Реал Мадрид во оваа рунда ќе го дочека тимот на Сосиедад, а тоа ќе биде дуел каде што ќе се сретнат двајца претставници на Шпанија во ЛШ. Засега работите течат според планот за Реал Мадрид и во овој момент се наоѓаат на лидерската позиција. Гостите минатата сезона изиграа фантастично, па како награда за тоа добија пласман во ЛШ. Ние овде типуваме 1 со квота 1.66 во Mozzart.

Гранада – Жирона – ГГ

Колото се затвора со натпреварот помеѓу Гранада и Жирона. Гранада има само една победа, а останатите три дуели им се запишани како порази, па не може да кажеме дека се во добра форма. Нивниот противник, екипата на Жирона е вистински хит во првите четири кола и имаат ист учинок како и Барса, поточно едно реми и три последователни победи. Овде очекуваме тежок натпревар и типуваме ГГ со квота 1.80 во Bet365.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*