Бундеслига 4-то коло: Најава, анализа и предлог типови

Во Бундеслигата се изиграа три рунди, а искрено се случија и големи изненадувања, па ова би требало да биде уште една интересна и возбудлива сезона во Германија. Ова е нашата најава, анализа и предлог типови.

Баерн Минхен – Баер Леверкузен – ГГ

Новата 4-та рунда во Германија започнува со дуел помеѓу две екипи кои играат фантастично и кои имаат големи амбиции. Баерн на домашен терен го дочекува тимот на Леверкузен, а овие два ривали имаат ист број бодови освоено во првите три натпревари. Ние решивме на овој дуел да го избегнеме конечниот исход и да ви дадеме предлог на голови. Типуваме ГГ со квота 1.40 во Mozzart.

Келн – Хофенхајм – 1

Јарците запишаа доста лоши резултати во првите три кола од првенството. Имено, тие на првите три дуели остварија два порази и само едно реми, па очекувано се наоѓаат на долниот дел на табелата. Нивниот противник, Хофенхајм, после поразот од Фрајбург, врзаа два последователни триумфи. Поради домашниот терен, на овој натпревар, предност даваме на Келн и типуваме 1 со квота 2.25 во Bet365.

Фрајбург – Дортмунд – ГГ

Фрајбург ќе има доста тешка задача на овој натпревар. Имено, тие на домашен терен го пречекуваат Дортмунд кој има големи амбиции, но некако не покажуваат квалитет бидејќи во првите три кола направија два киксови, поточно два пати ремизираа. Ние на овој натпревар очекуваме двата тима да дадат по еден погодок, а коефициентот за ГГ во 22Bet изнесува 1.44.

Мајнц – Штутгарт – Х2

Како што стојат работите ова ќе биде доста тешка сезона за Мајнц и делува дека ќе биде реприза на ланската година. Имено, овој тим во првите три кола нема победа, поточно во тој временски период остварија два порази и едно реми. Нивниот противник, екипата на Штутгарт пак има две победи и еден пораз, па се наоѓа на горните позиции на табелата. Веруваме дека гостите на овој дуел нема да бидат поразени и типуваме Х2 со квота 1.50 во 20Bet.

Лајпциг – Аугсбург – 1/1

Лајпциг и оваа сезона влегува со огромни амбиции. За нив најважно е да обезбедат пласман во ЛШ, а се повеќе е дополнителен успех. Започнаа со пораз од Леверкузен во првото коло, но потоа ја оправдаа грешката и врзаа две победи. Аугсбург се уште нема победа во оваа година, а искрено тешко дека ќе успеат и на овој дуел да земат бодови. Наш предлог е 1/1 со квота 1.67 во Mozzart.

Волфсбург – Унион Берлин – 3+

Овде имаме дуел на две екипи кои имаат буквално ист учинок откако е започната сезона. Домаќините во последниот натпревар запишаа пораз од Хофенхајм, а исто така и Унион Берлин со пораз од Лајпциг ја прекина серијата од две победи. Овде според сите парамтери имаме дуел на две изедначени екипи, па затоа решивме да ви дадеме предлог на голови. Типуваме 3+ со квота 2.00 во Bet365.

Бохум – Ајнтрахт Франкфурт – 2

Бохум нема кој знае какви амбиции за оваа година и за нив најважно е да обезбедат опстанок што порано и ништо друго не ги интересира. За противник го имаат тимот од Франкфурт кој нема пораз во првите три кола од новата сезона, поточно тие остварија една победа и две реми. Гостите се фаворити на овој дуел и очекуваме победа за нив. Наш предлог е 2 со квота 2.38 во 22Bet.

Хајденхејм – Вердер – 2

Ова делува дека ќе биде доста тешка сезона за Хајденхејм. Тие запишаа два порази во првите две кола, а на големо изненадување во последното коло зедоа тежок бод од гостувањето на Сигнал Идуна парк кај Борусија Дортмунд. Вердер пак влегува со добро расположение на овој натпревар бидејќи после два порази успеаа во последното коло да ја запишат првата победа за оваа сезона. На овој дуел очекуваме победа за гостите и типуваме 2 со квота 2.70 во 20Bet.

Дармштад – Менхенгладбах – Х2

Последниот натпревар за 4-то коло ќе се изигра помеѓу Дармштад и Менхенгладбах. Домаќините оваа сезона се приклучија во Бундеслигата, но од досега прикажаното делува дека се уште не се спремни за елитата. Менхенгладбах пак започна доста разочарувачки и во првите три кола запишаа два порази и едно реми. Ние овде очекуваме гостите да останат непоразени и типуваме Х2 со квота 1.40 во Mozzart.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*