Тикет на денот е-Спорт (14.09.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Групата Ц од ESL Pro League Season 18 во CS:GO е денеска на ред во нашиот тикет од е-Спортот. Ви нудиме два меча кои се играат во рамки на Upper Bracket и Mid Bracket делот од оваа фаза на турнирот.

Apeks – Natus Vincere – 1 @ 3.25 во Bet365

Двете екипи имаа релативно лесна задача во првото коло, каде што Apeks го прегази М80 со 2-0, а идентичен резултат оствари и Natus Vincere против 5yclone. Двете екипи се релативно израмнети што се однесува до нивната форма, со тоа што мала предност има Apeks поради четири победи на изминатите пет натпревари. Ќе биде остар натпревар, кој ќе бара голема концентрација од играчите за да се оствари победа и да се дојде до посакуваната цел. Наш предлог е 1 со коефициент 3.25 во Bet365.

9Z – Imperial – 1 @ 2.10 во 22Bet

9Z загуби во Upper Bracket од фаворитот Faze Clan со 0-2, па се очекува денеска да го истури гневот врз Imperial кој даде отпор против Fnatic, но беше поразен со 1-2. Ова ќе биде шеста пресметка меѓу екипите, а засега води 9z со 3-2 во дуели. Нема да биде лесно ниту за едните, ниту за другите, но според тоа што го видовме во изминатата недела, ние предлагаме 1 со квота 2.10 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3656.82

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*