Тикет на денот е-Спорт (13.09.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Продолжуваме во исто темпо – секој ден, нов тикет од е-Спортот. Денешниот тикет ќе биде исполнет со два натпревари од турнирот CCT North Europe Series #8: Closed Qualifier во CS:GO.

Aurora Young Blood – Masonic – 2 @ 1.72 во 22Bet

Групата Ц ќе ни даде две екипи кои ќе играат во нокаут-фазата, а еден од фаворитите за такво нешто е Masonic. Играчите на Masonic многупати ни покажаа дека може да се борат за висок пласман на турнирите, па така ќе биде и овој пат, иако имаат три порази по ред, но mouz NXT, Anonymo Esports и 9z беа една класа повисоко од нив. Ниту Aurora Young Blood не е во идеална форма и има три порази по ред. Ние очекуваме излез од кризата за Masonic и пласман на една од првите две позиции, па затоа ви предлагаме 2 со квота 1.72 во 22Bet.

Ence Academy – Metizport – 1 @ 2.62 во Bet365

Ence пред неколку дена беше подобар од Vitone со 2-0, но потоа загуби од Jano со 1-2 и им се врати на лошите резултати. За разлика од нив Metizport нема излезено од кризата веќе неколку месеци, па така по ред запиша дури четири порази. Со оглед на моменталните резултати на двете екипи, ние очекуваме победа за Ence и затоа наш предлог е 1 со коефициент 2.62 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3654.50

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*