ТИП НА ДЕНОТ (13.09.2023, 23:59) ФЛАМЕНГО – АТЛЕТИКО ПР

Тип на денот
Тип на денот

Денес имаме катастрофална понуда, но тоа не значи дека ќе ве оставиме без тип на денот. За вас одлучивме да го издвоиме дуелот помеѓу Фламенго и Атлетико ПР кој е закажан за во ноќниот термин за денес.

Може ли овој тим да се вклучи во борбата за титула?

Фламенго е актуелен шампион на Јужна Америка и тоа е секако нешто по што ќе се памети минатата сезона. Во Серија А немаа баш фантастични партии и завршија на 5-то место на табелата. Покрај тоа, стигнаа и до трофеј во бразилскиот куп каде што го совладаа Коринтианс, па генерално минатата сезона може да се категоризира како доста успешна. Што се однесува до тековното првенство, досега изиграа 22 натпревари и запишаа 11 победи, 6 реми и 5 порази. Поразувачки е податокот дека во моментов имаат 12 бода помалку од Ботафого кој е на лидерската позиција на табелата. За жал оваа година се елиминирани од Копа Либертадорес бидејќи беа поразени од Олимпија Асунсион.

Пласман во Копа Либертадорес

Параненсе успеа да ја освои бразилската Серија А и тоа во 2001 година, а од позначајните успеси треба да ги издвоиме и двете титули во Копа Судамерикана во 2018 и 2021 година. Два пати овој клуб играше во големото финале на Копа Либертадорес и два пати беа поразени. Примарната цел за Атлетико ПР за оваа сезона е секако пласманот во Копа Либертадорес, а во моментов се наоѓаат на седмата позиција со два бода помалку во однос на Брагантино која ја има шестата позиција, поточно последното место кое води во квалификациите за најквалитетното клупско натпреварување во Јужна Америка. На последните пет натпревари не знаат за пораз, а во тој временски период запишаа една победа и четири реми.

Очекување

Впечатокот е дека Фламенго игра одлично во последно време, а Атлетико ПР игра баш катастрофално на гостински терен.

ТИП

Фламенго – Атлетико ПР – Т12+ @ 1.85 во Mozzart

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*