Тикет на денот е-Спорт (11.09.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

По долга пауза се враќаме на Dota 2, па така во денешниот тикет од е-Спортот ви нудиме два натпревари од Pinnacle Cup: Malta Vibes #3.

Ram Squad – MoneyMakers – 2 @ 1.44 во Bet365

MoneyMakers веќе еднаш беше подобар од Raw Squad со 2-0, а важно им е и денеска да остварат триумф против стариот познаник со цел да се изборат за место кое води во нокаут-фазата. Ram речиси и да нема шанси за такво нешто бидејќи загуби на сите три одиграни натпревари досега, додека MoneyMakers има една победа и два порази. Наш предлог е 2 со квота 1.44 во Bet365.

Sibe Team – 4 Zoomers – 1 @ 2.37 во 22Bet

Очекуваме неизвесен натпревар меѓу овие тимови затоа што и двете се во топ-4, кои обезбедуваат место во нокаут-фазата. Нема да биде лесно ниту за едните, ниту за другите, а ова воедно ќе биде прв меѓусебен меч. Sibe Team има четири победи на претходните пет меча во сите конкуренции, додека 4 Zoomers во ист период славеше само еднаш. Ние предлагаме 1 со коефициент 2.37 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3653.41

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*