Натпревар со традициjа (11.09.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 20:40 во рамките на аргентинската Примера Национал ќе се сретнат екипите на Нуева Чикаго и Патронато.

Нуева Чикаго е на 9-то место со вкупно 44 бода кои ги имаат освоено преку 11 победи, 11 реми и 8 порази.

Патронато е на 14-та позициај со 37 бода и учинок од 10 победи, 7 реми и 13 порази.

Овие две екипи досега се имаат сретнато три пати и на сите тие натпревари играат неефикасно и без многу голови, па веруваме дека и денес ќе продолжат со исто темпо.

Наш предлог

0-2 гола @ 1.44 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*