Тикет на денот е-Спорт (10.09.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Како мала промена во тикетот од е-Спортот, денеска ќе гледаме натпревари од Rainbow Six на Brazil League 2023 – Stage 2.

Team Liquid – Keyd Stars – 1 @ 1.44 во Bet365

Team Liquid не знае за триумф веќе три меча по ред, додека Keyd Stars може да се пофали со добар старт на турнирот и убедлива победа против MIBR. Се очекува неизвесна пресметка и денеска меѓу овие две екипи, кои за првпат ќе играат меѓусебе во историјата во R6. Со оглед на кризата во редовите на Team Liquid, наш фаворит ќе биде Keyd Stars. Ние предлагаме 2 со квота 1.44 во Bet365.

Los + One – Ninjas in Pyjamas – 2 @ 1.80 во 22Bet

Los + One на последниот меч одигра пред долг период загуби од Ninjas in Pyjamas, а денеска ќе има можност да им се реваншира, но шансите не им се големи. NiP во првото коло на турнирот имаше возбудлив дуел против Faze и на крајот одигра 6-6. Сепак, ние очекуваме нивна победа во денешниот натпревар и затоа наш предлог е 2 со коефициент 1.80 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.59

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*