Натпревар со драстичен пад на коефициентот (10.09.2023)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар од квалификациите за ЕУРО кој бележи пад на коефициентот за победа на домаќините.

Од 18:00 се сретнуваат селекциите на Фарски Острови и Молдавија. Фарски Острови после 4 изиграни натпревари запишаа две реми, еден пораз и една победа, додека Молдавците еднаш ремизираа и два пати беа поразени.

Фарски Острови – Молдавија – 1 @ 2.29 во 22Bet

Почетната вредност за победа на Фарски Острови беше 3.10, а во моментов бележи пад од скоро 26% и се плаќа со квота 2.29 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*