Натпревар со традиција (10.09.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 20:45 во рамките на италијанската Серија Ц – Група Б се сретнуваат екипите на Перуџа и Пескара.

Перуџа во првото коло изигра реми и се наоѓа на вториот дел на табелата.

Пескара пак запиша убедлива победа на стартот на новата сезона и има позиција на првиот дел на табелата.

Овие две екипи во последните шест меѓусебни дуели играат отворено и ефикасно, поточно на сите тие натпревари погодок постигнуваат двете екипи, па ако и денес биде така ќе наплатиме супер квота.

Наш предлог

ГГ @ 1.73 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*