Тикет на денот е-Спорт (09.09.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Денеска продолжуваме со натпреварите од ESL Pro League Season 18, па така два интересни меча ве очекуваат во нашиот тикет од е-Спортот.

MIBR – MOUZ – 2 @ 1.36 во Bet365

Средбите меѓу овие две екипи секогаш ветуваат возбудувања од прв до последен момент, а така беше и на претходните пет натпревари, од кои три му припаднаа на Mouz. Екипата на Mouz доаѓа како фаворит и само една победа ја дели од квалификување во главниот дел на турнирот, додека поразениот тим ќе мора да го поправи впечатокот во Lower Bracket. Наш предлог е 2 со коефициент 1.36 во Bet365.

Monte – Heroic – 1 @ 3.40 во 22Bet

Monte не разочара против Mibr, иако загуби со 1-2, па сега пред себе го има Heroic кој вчера беше декласиран од Mouz со 0-2. Овие резултати ни даваат слика за тоа кој е фаворит и кого треба да го очекуваме во финалето на Lower Bracket. Иако Monte досега нема победа против Heroic, ние веруваме дека тоа ќе се промени денеска и затоа ви предлагаме 1 со квота 3.40 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3654.62

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*