Тикет на денот (сабота, 09.09.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Овој викенд одмараме од клупскиот фудбал, а на „менито“ за обложување ќе ги имаме натпреварите од квалификациите за ЕУРО, како и некои натпревари од пониски лиги. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Азербејџан – Белгија – 2/2 @ 1.67 во Mozzart

Азербејџан е на последната позиција на табелата и досега имаат освоено само еден бод и тоа во последниот натпревар каде што изиграа реми со резултат 1-1 против селекцијата на Естонија, па со тоа искрено и ги минимизираа шансите за пласман на ова натпреварување. Белгијците од друга страна се големи фаворити за пласман на европското првенство, а искрено тие таму и припаѓаат. Овде веруваме дека ќе доминираат и ќе успеат без поголеми проблеми да слават на овој натпревар. Наш предлог е 2/2 со квота 1.67 во Mozzart.

Ексетер – Лејтон – 1 @ 1.73 во 22Bet

Мора да признаеме дека екипата на Ексетер оваа сезона ја започнаа изненадувачки добро. После 6 изиграни натпревари тие се наоѓаат на топ позицијата и како што стојат работите во моментов најверојатно ќе имаме голема борба за позициите кои водат во повисок ранг. Лејтон пак е многу блиску до црвената позиција, а тоа до некаде е и оправдано кога ќе се погледне досегашниот учинок. Тие во истиот временски период собраа четири бода, а победија само еднаш и еднаш ремизираа, додека останатите дуели им се порази. Наш предлог за овој натпревар е 1 со квота 1.73 во 22Bet.

Леганес – Хуеска – 1 @ 1.95 во Bet365

Леганес ја започна новата сезона со пораз од екипата на Андора, но во следните три натпревари максимално се оправда за грешката и запиша три последователни победи, па сега се наоѓаат на горниот дел на табелата. За противник денес го имаат тимот на Хуеска кој има катастрофален учинок, а ако денот се познава по утрото, тогаш дефинитивно ова ќе биде катастрофална сезона за тимот на Хуеска и ќе имаат голема борба за опстанок. Веруваме дека домаќините ќе успеат да ја продолжат победничката серија, па решивме да типуваме 1 со квота 1.95 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 5.63

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*