Тикет на денот е-Спорт (08.09.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Денеска по 16 часот нè очекуваат два натпревари од ESL Pro League Season 18, кои може да ги најдете во нашиот тикет од е-Спортот.

Monte – MIBR – 1 @ 1.80 во Bet365

Monte ја почна групата Б со победа против Rooster од 2-1, и тоа потешко од очекуваното, откако претходно доживеа два порази по ред од BIG. Од друга страна, MIBR славеше со 2-1 против Mouz и тоа беше нивна единствена победа на последните пет натпревари со што покажаа дека се наоѓаат во тешка криза и тешко ќе го минат денешниот противник. Ова е идеална шанса за Monte да се одмазди и за ланскиот пораз на CCT Central Europe Series #1. Наш предлог е 1 со коефициент 1.80 во Bet365.

Heroic – MOUZ – 2 @ 3.00 во 22Bet

Mouz, освен поразот од Mibr, нанижа пет победи на претходните шест натпревари и ќе биде наш фаворит против Heroic, кој двапати киксна против Big и Ence. Ќе биде тешка пресметка со оглед на тоа дека не се ниту едниот, ниту другиот тим за потценување, меѓутоа Mouz се наоѓа во подобра форма и се очекува со победа да оствари пласман во полуфинале на Mid Bracket. Ние предлагаме 2 со квота 3.00 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3655.40

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*