Натпревар со традиција (08.09.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 21:00 во рамките на ирската Дивизија 1 се сретнуваат екипите на Фин Харпс и Ватерфорд.

Фин Харпс е на 9-та позиција со вкупно 30 бода кои ги имаат освоено преку 7 победи, 9 реми и 13 порази.

Ватерфорд е на 2-то место со вкупно 58 бода и учинок од 17 поебди, 7 реми и 5 порази.

Овие две екипи во изминатите четири меѓусебни дуели играат отворено и ефикасно, поточно на сите тие натпревари се постигнуваат по најмалку четири погодоци, па очекуваме и денес да биде така.

Наш предлог

4+ @ 2.48 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*