Тикет на денот е-Спорт (07.09.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Денеска на програмата имаме малку послаба програма од вообичаено затоа што ги следиме натпреварите од MENA League 2023 – Stage 2, односно турнир кој не е многу популарен.

Stox Esports – Sumar eSport – 1 @ 1.66 во Bet365

Досега беше одиграно само едно коло, и тоа некомплетно, но Stox загуби веднаш од Triple со 5-7. И покрај поразот, покажа дека може да игра на повисоко ниво и ќе с ебори за врвот на табелата. За разлика од нив, Sumer eSports допрва треба да ги покаже своите квалитет во Rainbow Six. Со оглед на тоа дека го имаме вчерашниот меч на Stox и тоа што го видовме изненади пријатно на моменти, наш предлог е 1 со квота 1.66 во Bet365.

Triple Esports – Gangsters Esports – 1 @ 1.44 во 22Bet

Triple Esports е апсолутен фаворит против Gangsters Esports и тоа го покажуваат трите победи на претходните пет меча во сите конкуренции. Исто така, Triple почна со победа од 7-5 против Stox и тука го направи првиот чекор кон освојување на првото место во групната фаза. Gangsters ќе има шанса да покаже што знае во денешниот натпревар, кој е голем предизвик за нив. Ние предлагаме 1 со коефициент 1.44 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.39

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*