Тикет на денот (четврток, 07.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Продолжуваат квалификациите за наредното ЕУРО во Германија, па во наредните денови најмногу внимание ќе посветиме на тие дуели. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Чешка – Албанија – 1Х&2-3 @ 2.25 во Mozzart

Чесите играат изненадувачки добро во овие квалификации и се се поблиску до пласман на ЕУРО. Нив пласманот на Мундијалот и понатаму им е сон бидејќи на најголемото светско натпреварување немаат појдено уште од 2006 година СП се играше во Германија, а тоа им е и единствено учество од раздвојувањето со Словачка. Во првите три натпревари од овој циклус освоија седум бода. Ја победија Полска на домашен терен и Фарски Острови на гости, додека Кикс направија на гостувањето во Моладвија. Албанците имаат исто така само едно учество на ЕУРО, а искрено можат и сега во Германија. Ние овде предност даваме на Чешка и типуваме 1Х&2-3 гола со квота 2.25 во Mozzart.

Словнија – Северна Ирска – 1&0-3 @ 2.30 во 22Bet

Изненадувачки изглед има табелата од Х групата. Во водство се селекциите на Казахстан и Финска, а на третото место е првиот фаворит Данска. Словенците и Северна Ирска важеа за екипи кои ќе се борат за второто место, но делува дека Северна Ирска веќе сега остана без никакви шанси. Имено, оваа селекција освои три бода од четири натпревари и тоа три бода зеде од победата во Сан Марино во првото коло. Словенците започнаа одлично и донесоа три бода од Астана, а потоа беше поразена селекцијата на Сан Марино во Љубљана. Ние сметаме дека домаќините нема да имаат проблем на овој натпревар и типуваме 1&0-3 гола со квота 2.30 во 22Bet.

Полска – Фарски Острови – 1&0-3 @ 1.96 во Bet365

Искрено ние сме изненадени од слабиот старт на Полска во овие квалификации и тоа после солидниот настап на Мундијалот во Катар. Делува дека оваа селекција трпи смена на генерација иако главната задача ја имаат најискусните. После три натпревари имаат само три бода бидејќи беа поразени од Чешка и Молдавија. Неуспехот во Молдавија е едно од најголемите изненадувања во овој квалификациски циклус, а посебно фактот дека Молдавците дадоа три гола против Пољаците. За Фарски Острови се знаеше дека шансите се минимални нема што да бараат на овие квалификации. Веруваме дека Пољаците ќе земат три бода на натпревар без многу голови. Типуваме 1&0-3 гола со квота 1.96 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 10.14

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*