Натпревар со драстичен пад на коефициентот (07.09.2023)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар од афричкиот куп на Нации кој бележи пад на коефициентот за победа на гостите.

Од 21:00 се сретнуваат селекциите на Нигер и Уганда. Домаќините запишаа две реми и три порази во овие квалификации, додека гостите имаат една победа, едно реми и три порази.

Нигер – Уганда – 2 @ 1.71 во 22Bet

Почетната вредност за победа на Уганда беше 2.22, а во моментов бележи пад од скоро 23% и се плаќа со квота 1.71 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*