Натпревар со традиција (07.09.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 17:00 во рамките на пријателските натпревари се сретнуваат екипите на Ф. Виена и Хорн.

Ф. Виена во последните пет натпревари има запишано две победи, два порази и едно реми.

Хорн пак во истиот временски период има остварено три победи и два порази.

Овие две екипи во меѓусебните дуели имаат интересна традиција, а тоа е дека на последните пет дуели гол постигнува само едниот тим, па ако и денес биде така ќе наплатиме супер квота.

Наш предлог

НГ @ 2.70 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*