Тикет на денот е-Спорт (06.09.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Како за мала промена ви нудиме два меча од Rainbow Six, односно турнирот North America League 2023 – Stage 2.

М80 – DarkZero Esports – 1 @ 1.50 во Bet365

Почнуваме со меч кој делува интересно затоа што двете екипи не се во добра форма и сакаат конечно да запишат победа. M80 загуби од BDS и w7m, но тоа не мора ништо да значи бидејќи против себе го има уште полошиот DarkZero кој беше поразен од Team Liquid, Ninjas in Pyjamas и Susquenhanna. На последниот меѓусебен дуел победи M80 и тоа е уште една причина зошто ќе биде наш фаворит. Ние предлагаме 1 со квота 1.50 во Bet365.

Beastcoast – Oxygen Esports – 1 @ 2.75 во 22Bet

Beastcoast ја запре црната серија против Oxygen Esports од четири порази по ред во меѓусебни средби и го суреди со 2-0 пред неколку месеци. Во прилог на Beastcoast му одат и двете победи против Karn&Co и West Garfield Park. Oxygen е во црна форма и има само еден триумф на претходните четири натпревари. Со оглед на овие резултати, ние предлагаме 1 со квота 2.75 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3654.12

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*