Натпревар со традиција (06.09.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 19:00 во рамките на германската Оберлига се сретнуваат екипите на Триер и Кобленц.

Триер е на лидерската позиција со вкупно 24 бода и учинок од 8 победи, 0 реми и 0 порази.

Кобленц е на 8-то место со вкупно 13 бода кои ги имаат освоено преку 4 победи, 1 реми и 2 порази.

Овие две екипи во изминатите пет меѓусебни дуели играат доста отворено и ефикасно, поточно на сите тие натпревари се постигнува по најмалку еден погодок на двете страни, па ако и денес биде така ќе наплатиме супер квота.

Наш предлог

ГГ @ 1.48 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*