Натпревар со драстичен пад на коефициентот (06.09.2023)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар од МОЛ купот на Чешка.

Од 17:00 се сретнуваат екипите на Петрин Плзен и Марианске Лазне. Домаќините во последните пет натпревари запишаа две победи, две реми и еден пораз, додека гостите влегуваат на овој натпревар со фантастичен учинок од пет победи во последните пет дуели.

Петрин Плзен – Марианске Лазне – 2 @ 2.10 во 22Bet

Почетната вредност за победа на Марианске Лазне беше 3.80, а во моментов бележи пад на коефициентот од скоро 45% и се плаќа со квота 2.10 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*