Натпревар со традиција (04.09.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес во 20:45 се игра натпреварот од 1-то коло од третата италијанска лига помеѓу Про Винчели и Лумезане.

Про Винчели на домашен терен ја отвара сезоната и ќе сака да почне со позитивен, бидејќи целта оваа сезона е пласман во втората пига.

Лумезане оваа сезона според квалитетот тешко дека ќе може да дојде до Серија Б, но ќе се обиде да се пласира во плеј-офот.

Овие два тима по традиција играат натпревари со малку голови. Па така последните шест меѓусебни натпревари на дури пет едниот тим не постигнал гол.

Наш предлог

НГ @ 1.70 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*