Тикет на денот е-Спорт (04.09.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Се надеваме дека неделата ќе ја почнеме успешно со тикетот од е-Спорт. Во него ќе најдете два меча од Good Game-ligaen Fall 2023: Regular Season.

Center Gaming – krisp – 1 @ 1.33 во Bet365

Center Gaming има една победа против Wizard esports од 2-1 и пораз од 0-2 од Static во досегашниот дел од турнирот, па се наоѓа на средина на табелата. За разлика од нив, krisp има два порази и не делува дека може да поправи нешто во следниот период. Center Gaming за нас е фаворит бидејќи krisp е релативно нова екипа и сè уште не е влезена во ритам. Наш предлог е 1 со квота 1.33 во Bet365.

Infurity Gaming – Bitfit Gaming – 1 @ 2.66 во 22Bet

Три порази по ред се навистина лоша увертира за Bitfit пред мечот против Infurity. Овие екипи веќе еднаш се соочија, и тоа во април кога славеше Infurity по долга битка со 2-1. Токму тој тим ќе биде наш фаворит во денешната пресметка, затоа што со победа би скокнал во топ-4, каде што се очекува и да заврши, додека Bitfit по двата стартни порази ќе мора да ја спасува честа во следните натпревари. Ние предлагаме 1 со коефициент 2.66 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3653.53

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*