Тикет на денот е-Спорт (03.09.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Недела е ден за одмор, но и ден за уживање во натпреварите од е-Спортот. Ние денеска во нашиот тикет го избравме најдоброто и ќе ги следиме полуфиналните пресметки од CCT South America Series #10.

Fluxo – Bestia – 2 @ 1.83 во Bet365

Fluxo денеска се бори за пласман во финале против Bestiа, а сè уште се свежи сеќавањата од нивниот претходен меч пред една недела, кога Bestia славеше со убедливи 2-0. Од тогаш Fluxo се созема и оствари две победи, и тоа против ODDIK со 2-0 и Selva со 2-1, додека Bestia продолжи во ист ритам и ги прегази MIBR Academy и О Plano со по 2-0, па може слободно да кажеме дека во моментов имаат голема самодоверба и тоа ќе биде решавачко во оваа средба. Наш предлог е 2 со коефициент 1.83 во Bet365.

Sharks – Pain Gaming – 2 @ 1.72 во 22Bet

Sharks ги изненади сите со импресивните настапи во групната фаза, а потоа и во плејофот бидејќи обезбеди полуфинале на турнирот, каде што ќе се соочи против непријатниот PaIn Gaming кој доби четири од претходните пет меѓусебни дуели против денешниот ривал. Иако Sharks игра добро во изминатиот период, сепак сметаме дека сè уште не се созреани доволно за да може да му парираат на Pain Gaming. Ние предлагаме 1 со квота 1.72 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3653.14

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*