ТИП НА ДЕНОТ (03.09.2023, 18:30) ИНТЕР – ФИОРЕНТИНА

Тип на денот
Тип на денот

Денес има богата понуда за обложување, а ние за вас ќе го анализираме дербито од Серија А помеѓу Интер и Фиорентина.

Интер се бори за Скудето

Интер направи многу промени во тимот ова лето, но на одличен начин ја отвори сезоната со две победи. „Нероаѕурите“ доведоа адекватни засилувања и покажаа дека и оваа сезона ќе бидат едни од главните фаворити за победа. Меѓутоа, тимот на Инзаги во првите две кола имаше лесни противници, а ова е првиот сериозен тест за тимот и сигурно ќе сака да освои три бода пред домашната публика. Што се однесува до нападот тука имаше најголеми промени и се чини дека нападот оваа година е послаб, но кога како тим Интер изгледа многу покомплетно. Во последните денови пристигнаа Павард кој ја засили одбраната и Класен за средниот ред, па Интер ќе мора да ја оправда фаворитската улога на овој меч.

Може ли оваа Фиорентина во Европа?

Фиорентина оваа сезона игра добро, одлично ја отвори сезоната, но минатото коло испушти два гола предност против Лече и одигра реми. Поради тоа сигурно ќе сака да остави добар впечаток против фаворитот и да дојде до позитивен резултат. Фиорентина е тим кој игра отворен фудбал и сака да се надигрува, а тоа е предуслов за одличен меч. „Виолетовите“ и оваа сезона ќе се натпреваруваат во Конференциската лига, но се чини дека Италијано нема тим кој може да биде добар на два фронта. Приоритет секако ќе биде Серија А, а овој меч ќе биде одличен тест и показател колку може Фиорентина оваа сезона.

Очекување

Интер е фаворит, но ние очекуваме ефикасен меч бидејќи двата тима играат напаѓачки фудбал и веруваме дека ќе има голови на двете страни.

ТИП:

Интер – Фиорентина – ГГ @ 1.80 во Mozzart

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*