Натпревар со традиција (03.09.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес во 16:30 се игра натпреварот од 6-то коло од швајцарската најсилна лига помеѓу Базел и Цирих.

Базел моментално се наоѓа на последното место на табелата со само три освоени бода. После четири кола има три порази и една победа.

Цирих моментално е лидер на табелата и после пет одиграни кола има три победи и две ремија.

Традицијата е на страната на Цирих, кој многу често победува во меѓусебните дуели. Па така на последните седум меча, Базел победил само еднаш.

Наш предлог

Тип 1 @ 1.70 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*