ТИП НА ДЕНОТ (04.09.2023, 19:00) НЕСТВЕД – КЕГЕ

Тип на денот
Тип на денот

Денес нема голема понуда за обложување, а ние за вас ќе го анализираме дуелот од втората данска лига помеѓу Нествед и Кеге.

Нествед нема право на кикс

Нествед оваа сезона има за цел да избори опстанок во лигата. Многу лошо ја започна сезоната и моментално е на последното место на табелата, па ова е шанса конечно да дојде до победа на домашен терен. После седум одиграни кола Нествед има освоено само еден бод, па ова е меч кој може да биде одлучувачки бидејќи игра со директниот кокурент. Домашниот терен сигурно ќе биде голема предност и ова е време за првата победа во сезоната.

Кеге во подобра позиција

Коге исто така го чека грчевита борба за опстанок. Се наоѓа на 10-то место на табелата, но игра многу лошо, особено на гостувањата. Кеге е тим со искчучително лоша одбрана и еден од најлошите напади во лигата, но секако дека е во подобра позиција од противникот на овој меч. После седум одиграни кола има седум освоени бода, но проблем се натпреварите на гостувањата каде има освоено само еден бод од почетокот на сезоната. Кеге најверојатно нема да го избегне плеј-офот за опстанок во лигата, но има големи шанси и следната сезона да го задржи истиот статус.

Очекување

Дуел на двата најлоши тимови во лигата, а Нествед е фаворит поради домашниот терен и веруваме дека ќе ги освои трите бода.

ТИП:

Нествед – Кеге – 1 @ 1.75 во Mozzart

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*