Тикет на денот е-Спорт (02.09.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Уште еден возбудлив ден во е-Спортот, со богата програма во повеќе спортови како Dota 2, CS:GO, LoL и други. Ние денеска ви нудиме два натпревари од ESL Pro League Season 18, каде што се решава драмата во групата А.

Astralis – Furia – 2 @ 2.50 во Bet365

Astralis Беше понижен во првото коло на турнирот со 0-2 од NiP, а ништо подобро не помина ниту Furia против Movistar Riders. Сепак, овие екипи заиграа многу подобро во продолжение на турнирот, т.е. Mid Bracket, каде што запишаа две победи. Astralis беше подобар од ORKS и GamerLegion, додека Furia беше подобра од Grayhound, но и NiP кој претходно го прегази Astralis. Токму тој дуел ќе биде клучен за нас затоа што не може да судиме според претходните пресметки на екипите бидејќи Astralis и Furia последен пат се сретнаа во јули 2022 година. Наш предлог е 2 со квота 2.50 во Bet365.

GamerLegion – Ninjas in Pyjamas – 2 @ 1.53 во 22Bet

Победа, па два порази по ред – така може да се опише накратко успехот на GamerLegion и NiP во изминатиот период на турнирот. Овие екипи од пол-позиција за финале во Upper Bracket, кој ќе значеше и пласман во следна фаза на турнирот, се донесоа да стравуваат за својата иднина. Денешниот меч е со голем влог затоа што поразениот тим си оди дома, додека победникот ќе игра финале во Lower Bracket. Ова ќе биде прв нивни меѓусебен меч, а ние ви предлагаме 2 со коефициент 1.53 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3653.82

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*