Натпревар со традиција (02.09.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес во 16:00 се игра натпреварот од 5-то коло од англиската втора лига помеѓу Мидлсборо и КПР.

Мидлсборо после четири одиграни кола се наоѓа во зоната за испаѓање со само еден освоен бод.

КПР после четири одиграни кола е на 19-то место со три бода, односно три порази и една победа.

По традиција на меѓусебните натпревари помеѓу Мидлсборо и КПР завршуваат со многу голови, па така од последните 8 меча дури 7 завршиле со голови на двете страни.

Наш предлог

ГГ @ 1.80 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*