Тикет на денот е-Спорт (01.09.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Денеска ги следиме натпреварите од Mid Bracket, каде што ќе се одиграат два меча и истите може да ги најдете во нашиот тикет од е-Спортот.

Ninjas in Pyjamas – Furia – 1 @ 1.83 во Bet365

Furia загуби во првиот меч од турнирот со 0-2 од Movistar Riders за потоа да го совлада Grayhound со убедливи 2-0 и да обезбеди место во четвртфиналето на Mid Bracket. За разлика од нив, Ninjas in Pyjamas имаше убедлива победа против Astralis од 2-0, но потоа и пораз од Team Vitality. Оваа година екипите се соочија само еднаш меѓусебе и тогаш славеше NiP со 1-0, а ќе биде фаворит и денеска. Секако, ова за поразениот не значи крај бидејќи продолжува во Lower Bracket. Наш предлог е 1 со квота 1.83 во Bet365.

Astralis – GamerLegion – 1 @ 1.30 во 22Bet

GamerLegion ќе се обиде да најде одмазда за нивниот пораз од Astralis оваа година, но тоа нема да биде воопшто лесно. Откако блеснаа против Grayhound (2-0) следеше катастрофален настап против Movistar Riders (0-2). Од друга страна, Astralis загуби од NiP со 0-2, по што имаше лесна задача во првото коло од Mid Bracket против ORKS и тоа беше загревање пред денешното дерби. Ние предлагаме 1 со коефициент 1.30 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.37

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*