Натпревар со традиција (01.09.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес во 21:00 се игра натпреварот од 4-то коло од најсилната француска лига помеѓу Нант и Марсеј.

Нант после три одиграни гола се наоѓа на 15-то место со само еден освоен бод.

Марсеј после три одиграни кола на второто место со седум освоени бодови.

По традиција на меѓусебните натпревари победува Марсеј, па така на последните 6 меѓусебни натпревари дури 5 завршиле со победа на Марсеј и едно реми.

Наш предлог

Тип 2 @ 1.75 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*