ТИП НА ДЕНОТ (01.09.2023, 20:45) РОМА – МИЛАН

Тип на денот
Тип на денот

Денес има солидна понуда за обложување, но фокусот секако ќе биде на дербито во Серија А помеѓу Рома и Милан.

Рома нема право на кикс

Рома направи солиде тим и донесе неколку големи засилувања ова лето, а со доаѓањето на Лукаку очекувањата се многу поголеми и фановите сигурно ќе бараат да се борат за Скудето. Но, „волчицата“ на катастрофален начин ја отвори сезоната и после првите две кола има само еден бод. Најпрво се спасуваше од пораз против Салернитана, а потоа загуби во Верона, па алармот во Рим веќе се запали. Мурињо нема многу време за да ги воигра новите фудбалери, бидејќи сега на гости им доаѓа силниот Милан, па иако сме на самиот старт веќе овој меч може да биде клучен за римскиот тим. Мурињо не смее да си дозволи уште еден пораз и ќе направи се за да освои барем еден бод.

Милан одлично се засили

Милан одлично се засили во летниот преоден рок и одлично ја отвори сезоната со две победи. Новите засилувања веднаш се вклопија во тимот, па „росонерите“ оваа сезона сигурно се едни од главните фаворити за Скудетото. Ова по традиција е тешко гостување, но во последните сезони тимот на Пиоли игра одлично во големите натпревари. Поради тоа Милан доаѓа по трите бода на Олимпико и ќе се обиде да ја искористи слабата форма на Рома.

Очекување

Очекуваме неизвесен дуел, но возбудлив со голови на двете страни бидејќи двете екипи играат отворен фудбал.

ТИП:

Рома – Милан – ГГ @ 1.80 во Mozzart

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*