Тикет на денот е-Спорт (31.08.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Полуфиналните натпревари од групата А на ESL Pro League Season 18 денеска ни се на програмата и може да ги најдете во денешниот тикет од е-Спортот.

Movistar Riders – GamerLegion – 2 @ 1.57 во Bet365

Овие тимови секогаш ни нудат возбудливи натпревари, кога ќе се соочат меѓусебе. Така беше на изминатите пет натпревари од кои три доби GamerLegion кој е фаворит во оваа пресметка. Импресивниот настап против Grayhound и победата од 2-0 ни дава за право да веруваме дека денеска ќе оствари финале и ќе се пласира во втората фаза на турнирот. Ниту поразениот тим не треба да жали затоа што продолжува во Lower Bracket каде што има уште една шанса за место меѓу најдобрите. Наш предлог е 2 со коефициент 1.57 во Bet365.

Team Vitality – Ninjas in Pyjamas – 2 @ 4.20 во 22Bet

Vitality ќе биде фаворит во мечот против Ninjas in Pyjamas затоа што запиша пет победи по ред и сака да ја потврди добрата форма со пласман во следната фаза од натпреварувањето. Сепак, не треба да го отпишеме ниту NiP, кој можеби загуби двапати на претходните пет меча, но притоа оствари победи против тимови како 1WIN, OG и Astralis. Затоа ви нудиме ризична 2 со квота 4.20 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3656.59

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*