Тикет на денот е-Спорт (30.08.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Е-спортот никогаш не може да ве разочара, а доказ за тоа е богатата понуда која може да ја пронајдете секојдневно. Во денешниот тикет ни доаѓаат два натпревари од турнирот ESL Pro League Season 18 во League of Legends.

Furia – Movistar Riders – 1 @ 1.33 во Bet365

Сите се свесни колку голем е влогот во турнирот и затоа само три од осум екипи од секоја група ќе обезбедат место во следната фаза. Furia ќе биде фаворит во денешниот натпревар против Movistar Riders и ќе се обиде да направи чекор напред кон посакуваната цел, а против себе го има стариот „пациент“ кој веќе го совлада три пати и денеска ја очекуваме нивната четврта победа. Секако, ова нема да значи крај за Movistar Riders бидејќи ќе може преку Lower Bracket да се бори за пласман во следната фаза. Ние предлагаме 1 со квота 1.33 во Bet365.

Grayhound – GamerLegion – 1 @ 4.33 во 22Bet

Grayhound влезе во мини-серија од победи, откако беше подобар од Vertex и e-Lemon-ators, но потоа следеа два тешки меча и порази од Furia и Imperial Esports. Иако покажа квалитет и достојано парираше во текот на целиот натпревар, сепак нешто им недостигаше за да остварат триумф. За разлика од нив GamerLegion е класа повисоко и играше со поквалитетни тимови, при што оствари победи против Fnatic и Apeks, меѓутоа поразите од Cloud9 и Heroic покажаа дека не е сè совршено во тимот. Иако фаворит е GamerLegion, ние се надеваме на изненадување и затоа ви нудиме ризичен 1 со коефициент 4.33 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3655.75

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*