Натпревар со традиција (31.08.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес во 18:00 се игра натпреварот од 6-то коло од најсилната ерменска лига помеѓу Ширак и Алашкет.

Ширак се наоѓа на претпоследното место на табелата со само три освоени бода после пет одиграни кола.

Алашкет се наоѓа на второто место на табелата и после пет кола има освоени 10 бода.

Овие два тима по традиција играат натпревари со малку голови, па така на последните 7 меѓусебни натпревари секогаш една екипа завршила без примен гол.

Наш предлог

НГ @ 1.65 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*