Тикет на денот (вторник, 29.08.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Денес во фокусот ќе бидат квалификациите за Лига на шампиони, а ние направивме одличен тикет за вас.

Галатасарај – Молде – 1

Галатсарај после долги години има шанса да игра во Лигата на шампиои и тоа е примарна цел за овој тим. Турскиот шампион направи големи инвестиции ова лето, довде неколку големи ѕвезди како Икарди и Хаким Зијех, па има одличен тим.. Турскиот шампион уште во првиот меч покажа дека е поквалитетен и славеше на гости со 3:2, па сега ќе има само рутинска задача на домашен стадион. Молде ќе биде задоволен и со учество во Лига Европа, па нашиот предлог е Тип 1 со квота 1.67 во Mozzart.

Фулам – Тотенхем – ГГ

Премиерлигашко дерби во првото коло од Лига Купот каде очекуваме неизвесе дуел со многу голови. Тотехем во првите натпревари покажа дека и без Кејн има одличен тим, кој е добро организиран и не се предава. Фулам продолжи каде што застана минатата сезона, игра офанзивно, а предност ќе биде домашниот терен. Нашиот предлог е ГГ со квота 1.70 во 22Bet.

Пиза – Парма – 0-2г

Парма одлично ја отвори сезоната со две победи во првите две кола и е лидер на табелата. „Млекарите“ минатата сезона не успеаа да се вратат во елитата, но оваа сезона се први фаворити. Пиза одигра само еден меч и победи, а дома игра одлично и ретко губи бодови, па очекуваме тврд и неизвесен меч. По традиција меѓусебните натпревари се со малку голови, па нашиот предлог е од 0-2 гола со квота 1.65 во 20Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3654.68

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*