Тикет на денот е-Спорт (29.08.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Денеска почнуваат возбудувањата на Ionia Cup, каде што ќе се одиграат неколку натпревари. Екипите се поделени во две групи по шест екипи, а само првите две ќе изборат место во полуфинале на турнирот во League of Legends.

J Team – Team Weibo – 2 @ 1.66 во Bet365

J Team запиша два порази досега и речиси ги загуби шансите за пласман во нокаут-фазата, па денеска ќе се обиде само да ја спаси честа против Team Weibo, кој допрва ги игра првите натпревари и сака победа на стартот. Секако, нема да биде лесно затоа што се соочува со незгоден противник, од кој веќе еднаш загуби во мај (1-2), но ова е одличена можност за реванш и одмазда. Наш предлог е 2 со квота 1.66 во Bet365.

KeepBest Gaming – Trace Esports – 1 @ 1.35 во 22Bet

Уште еден интересен меч имаме на програмата, а KeepBest Gaming ќе го бара вториот триумф во групата А со кој ќе направи чекор напред кон полуфиналето. Со оглед на тоа дека има девет победи на последните 10 меча, не гледаме како Trace Esports би бил тим кој може да ги запре. Очекуваме нова доминација од страна на KeepBest Gaming, кој заедно со Edward Gaming, е главен кандидат за завршницата од турнирот. Ние предлагаме 1 со коефициент 1.35 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.24

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*