Натпревар со традиција (30.08.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Вечерва во 20:30 се игра натпреварот од 3-то коло од италијаската Серија Б помеѓу екипите на Тернана и Кремонезе.

Тернана е на последното место на табелата и нема освоен ниту еден бод после првите две кола.

Кремонезе после две одиграни кола се наоѓа на 13-то место на табелата и има освоено само еден бод.

Овие два тима по традиција играат натпревари со голови на двете страни, па така на последните 9 меѓусебни натпревари дури седум пати завршувале ГГ.

Наш предлог

ГГ @ 1.85 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*