Натпревар со традиција (29.08.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Вечерва во 20:30 се игра натпреварот од 3-то коло од италијаската Серија Б помеѓу екипите на Пиза и Парма.

Пиза сезоната ја отвори со победа и моментално се наоѓа на 7-то место, но со само еден одигран натпревар.

Парма после две одиграни кола е единствен тим со максимален учинок и се наоѓа на лидерското место на табелата.

Овие два тима по традиција играат натпревари со малку голови, па така на последните шест дуели ниту еднаш не паднале повеќе од два гола.

Наш предлог

0-2г @ 1.65 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*