ТИП НА ДЕНОТ (28.08.2023, 20:45) КАЉАРИ – ИНТЕР

Тип на денот
Тип на денот

Денес нема голема понуда за обложување, а ние за вас ќе го анализираме дуелот од Серија А помеѓу Каљари и Интер.

Може ли Каљари да избори опстанок?

Каљари експресно се врати во елитата после само една сезона помината во понизок ранк и примарна цел на овој тим ќе биде обезбедување на опстанок. Меѓутоа, тоа воопшто нема да биде лесно бидејќи конкуренцијата е огромна, а според квалитетот Каљари не се очекува лесно да избори опстанок. Минатата сезона во Серија Б во поголем дел не беше добра за тимот од Сардинија, но на крајот успеаа преку плеј-оф да обезбедат опстанок. Тимот не се засили многу во летниот преоде рок, па најголем адут за овој тим ќе биде домашниот стадион. Каљари од секогаш важел за добар домаќин и тешко кој освојува бодови во Сардинија.

Интер направи големи промени

И оваа сезона Интер важи за еден од главните фаворити за Скудетото, иако направи големи промени во тимот. Заминаа неколку важни фудбалери како Лукаку, Џеко, Онана, Скриниар, а се чини дека не беа доведени адекватни замени. Фратези е големо засилување за средниот ред, но нападот е целосно нов освен Лаутаро. „Нероаѕурите“ добро ја отворија сезоната, но немаа тешка задача против Монца на домашен терен. И сега според квалитетот не треба да имаат проблем да ги освојат трите бода против Каљари.

Очекување

Квалитетот и традицијата се на страната на Интер и веруваме дека ќе ги освои трите бода, иако нема да биде лесно во Сардинија.

ТИП:

Каљари – Интер – 2 @ 1.50 во Mozzart

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*