Натпревар со традиција (28.08.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Вечерва во 21:30 се игра натпреварот од 3-то коло од шпанската Примера помеѓу Рајо Валекано и Атлетико Мадрид.

Рајо Валекано одлично ја отвори сезоната со две победи во првите две кола, па моментално се наоѓа на 4-то место, а со победа може да се искачи на врвот.

Атлетико Мадрид моментално се наоѓа на 8-то место и после две одиграни кола има четири освоени бода.

Овие два тима по традиција играат натпревари со малку голови, па така на последните седум дуели само еднаш паднале повеќе од два гола.

Наш предлог

0-2г @ 1.65 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*