Тикет на денот е-Спорт (27.08.2023)

Е-спорт
Е-спорт - Esport

Денеска следиме натпревари од Dota 2, односно од мини-турнирот The International 2023 – Western Europe Qualifier, кој е последниот воз за пласман на најголемиот турнир во е-Спортот.

Entity – Nigma Galaxy – 2 @ 1.83 во Bet365

Конкуренцијата е огромна и само две екипи ќе обезбедат место на главниот турнир, па затоа денеска никој не смее да си дозволи кикс. Со оглед на реномето и настапите од минатото, наш фаворит ќе биде Nigma Galaxy која е во серија од четири победи по ред. за разлика од нив Entity е во криза и славеше само еднаш на претходните пет натпревари, а посебно се издвојуваат поразите од OG и Team Aster. Ние предлагаме 2 со квота 1.83 во Bet365.

Team Secret – OG – 2 @ 1.72 во 22Bet

Team Secret го доби најтешкиот можен ривал на почетокот на квалификациите, а тоа е OG против кого нема победа на претходните четири натпревари. Тоа доволно покажува каква е разликата во квалитетот меѓу тимовите и нема многу дилема за фаворитот. OG се надева дека ќе ја продолжи победничката серија и ќе избори полуфинале во Upper Bracket, а со тоа и чекор поблиску до пласман на главниот турнир. Наш предлог е 2 со коефициент 1.72 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3653.14

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*