Тикет на денот (четврток, 24.08.2023)

Тикет на денот
Тикет на денот

Денес имаме фантастична понуда за обложување, а на програмата се натпреварите од квалификациите за Лига Европа и Лигата на конференции. Ова е нашиот предлог тикет.

Олимпијакос – Чукарички – 2+ пп @ 2.50 во Mozzart

Првиот натпревар од денешниот тикет ни доаѓа од плеј офот за влез во Лига Европа каде што ќе се сретнат Олимпијакос и Чукарички. Домаќините во минатата сезона не се прославија во грчкото првенство, па црвено-белите мораше да се задоволат со пласман во квалификациите за второто по квалитет европско натпреварување. Чукарички од друга страна веќе направи успех со пласманот во групната фаза за конференциската лига, па овој дуел со Олимпијакос би бил само дополнителен успех. Ние овде очекуваме офанзивен пристап од двете страни, па типуваме 2+ во прво полувреме со квота 2.50 во Mozzart.

Фенербахче – Твенте – 1/1 @ 2.30 во 22Bet

Ова е уште еден дуел од конференциската лига каде што в првиот натпревар Фенербахче на домашен терен ќе го дочека Твенте. Пред се треба да се напомне дека Фенербахче доста се засили во текот на преодниот рок и зеде квалитетни играчи во своите редови, па сега ќе бидат многу конкурентни и за трофејот во домашното првенство. Гостите завршија на 5-то место во минатата сезона и тоа им донесе пласман во квалификациите за конференциската лига што е фантастична работа бидејќи холандскиот претставник во минатата сезона не учествуваше во европските натпреварувања. Фенербахче е огромен фаворит и очекуваме лесна победа за нив. Типуваме 1/1 со квота 2.30 во 22Bet.

Рапид Виена – Фиорентина – 2 @ 1.70 во Bet365

Рапид Виена е најтрофејниот австриски тим, а досега до титула стигнаа дури 32 пати, но за жал последен пат тоа беше во 2008 година. Минатата сезона, Рапид заврши на 4-то место што беше доволно само за пласман во квалификациите за конференциската лига. Фиорентина пак во минатата сезона успеа да стигне до финале до ова натпреварување, но за жал Вес Хем не им дозволи да го кренат пехарот. Со многу среќа успеаа да стигнат повторно во квалификациите за конференциската лига, благодарение на тоа што Јувентус беше исфрлен од Европа. Наш предлог е 2 со квота 1.70 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 9.77

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*