Натпревар со драстичен пад на коефициентот (24.08.2023)

Пад на коефициенти
Пад на коефициенти

Денес во рамките на оваа категорија ќе ви претставиме натпревар од Лига Европа кој бележи пад на коефициентот за победа на домаќините.

Од 19:00 се сретнуваат екипите на Хакен и Абердин. Домаќините во последните пет натпревари запишаа четири победи и еден пораз, додека гостите пак во истиот временски период запишаа две победи, два порази и едно реми.

Хакен – Абердин – 1 @ 1.61 во 22Bet

Почетната вредност за победа на Хакен беше 1.97, а во моментов бележи пад од скоро 18% и се плаќа со квота 1.61 во 22Bet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*