Натпревар со традиција (24.08.2023)

Традиција во меѓусебни натпревари tradicija
Традиција во меѓусебни натпревари

Денес од 19:00 во рамките на данската 1-ва дивизија се сретнуваат екипите на Хобро и Алборг.

Хобро е на 2-то место со вкупно 12 бода кои ги имаат освоено преку 4 победи, 0 реми и 1 пораз.

Алборг е на 4-та позиција со вкупно 11 бода и учинок од 3 победи, 2 реми и 0 порази.

Овие две екипи во последните шест меѓусебни дуели играат без многу погодоци, поточно на сите тие дуели се постигнуваат по најмногу два гола, па веруваме дека и денес ќе биде така.

Наш предлог

0-2 гола @ 2.03 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*